2009 m. birželio 16 d., antradienis

GERTI VANDENĮ – GERIAUSIA TERAPIJA

Ištrauka iš Andreas Moritz knygos

"IŠVALYKITE SAVO ORGANIZMĄ NUO LIGŲ"Dehidratacija šiandien galbūt labiausiai paplitusi, tačiau vis dar nėra plačiai skelbiama sveikatos problema. Alkoholis, kava, arbata ir saldūs gėrimai tapo pagrindinė priemonė malšinti troškulį, ypač tarp jaunosios kartos. Tuo tarpu pagrindinis šių gėrimų poveikis - vandens pašalinimas - svarbiausio komponento organizme - iš kraujo, ląstelių ir organų. Kasdieninis pakankamas vandens gėrimas yra labai svarbus užkertant kelią ligoms ir senėjimo procesą sulėtinimui. Kiekvienas, kuris nori likti sveikas, turėtų išgerti 6-8 vandens stiklines kasdien. Taip ląstelės, kurios sudaro mūsų kūną, gauna savo vandens dienos dalį, būtiną joms normaliam maistinių medžiagų įsisavinimui, metabolizmui ir atliekų šalinimui.

Patarimai:
• dienos pradžioje išgerkite stiklinę šilto vandens, "Sausros" pašalinimui, atsiradusiai organizme naktį ir padėti šalinimo organams pašalinti sukauptas atliekas. Kaip minėta aukščiau, po to jūs netgi galite išgerti stiklinę vandens su citrina ir medumi.
(geriant koralinį vandenį nebūtina – A.V.).

Maždaug pusvalandį prieš valgį išgerti stiklinę vandens. Tai skystina kraują ir palengvina maistingų medžiagų transportavimą po visą kūną. Vanduo taip pat didina virškinimo sulčių sekreciją ir sumažina tulžies klampumą. Iš kitos pusės, jei geriame vandenį ar kitus gėrimus, valgydami, praskiedžiamos virškinimo sultys, todėl virškinimas tampa mažiau efektyvus.

Pavalgius, po kurio laiko sumažėja vandens kiekis kraujyje, dėl maisto medžiagų pernešimo po visą kūną. Vandens stiklinė maždaug 2,5 valandos po to, kai valgėte, padės atkurti vandens trūkumą kraujyje.

Šios paprastos rekomendacijos padės jums išvengti vienos iš didžiausių problemų organizmo veikloje. Vandens gėrimas tinkamu metu ir pakankamas jo kiekis turėtų būti sudėtinė gydymo kurso dalis.

Svarbi pastaba.Vandens pusiausvyros organizme atkūrimas turėtų būti vykdomas palaipsniui, kad būtų išvengta rimtos žalos sveikatai! Asmuo su dehidratuotu organizmu, t.y. tas, kuris jau seniai suvartoja vandens mažiau nei mažiausiai leistinas lygis ir / arba jo organizmo ląstelės neteko didelės vandens dalies dėl ilgalaikio kofeino, maisto ir gėrimų, kurių sudėtyje yra cukraus vartojimo, labai imlus ligoms. Kai organizmas netekęs vandens, ląstelės negali normaliai veikti. Norint apsaugoti nuo tolesnio vandens netekimo, ląstelių membranos tampa mažiau leidžios dėl papildomų riebalų, įskaitant cholesterolį, pritraukimo. Tačiau šis mechanizmas neleidžia ląstelių metabolizmo produktams pasišalinti iš ląstelių ir, kaip rezultatas, jos patiria nelaimes dėl susikaupusių atliekų. Kai kurios ląstelės, kad išgyventų toksinais prisotintoje aplinkoje, gali patirti genetines mutacijas ir tapti vėžinėmis.

Dehidratacijos sąlygomis inkstai, taip kaip ir visas kūnui, siekia išlaikyti brangų vandenį. Esant tokiai situacijai, daugeliui žmonių atsiranda potraukis sūriems produktams, nes druska leidžia organizmui išlaikyti vandenį. Tuo pačiu metu, inkstai dydis sumažėja ir prafiltruoja mažiau vandens. Šlapimas tampa labiau koncentruota ir jo apimtis mažėja. Tačiau, jei dehidracija ir pasiekė tokią stadiją, gerti litrus vandens, būtų neprotinga.

Kadangi ląstelės sukūrė kliūtis, siekiant išvengti tolesnių vandens nuostolių, jos nebegali įsisavinti didelių skysčio kiekių iš karto. Vanduo kaupsis tarpląstelinėje erdvėje, sukeldamas tinimus ir svorio augimą. Esant tokioms sąlygoms, inkstai taip pat negali susidoroti su didesne naujo vandens dalimi, ir, dar daugiau, bet koks staiga padidėjęs skysčių kiekis gali sukelti sunkių limfinės sistemos reiškinius - padidėja limfmazgiai, retais atvejais net mirtis. Perėjimas nuo vandens trūkumo iki pagerinto vandens balanso organizme turėtų būti laipsniškas, ir gerai, jei jis vyksta, prižiūrint specialistui.

Nurodymai, kaip palaipsniui atkurti vandens balansą.

Išgerkite ne daugiau kaip vieną stiklinę papildomai prie įprasto dienos suvartojamo vandens kiekio, ir patikrinkite, ar padidėjo šlapimo kiekis. Jei padidėjo, tada pridėkite dar 1-2 stiklines. Jei ne, didinkite kasdieninį vartojimą trečdaliu ar puse stiklinės. (šilto vandens – A.V.)

Labai svarbu, kad inkstai pradėtų filtruoti daugiau vandens daugiau jo vartojant. Svarbu, kad būtų išvengta situacijos, kai inkstuose formuojasi «užtvanka» vandeniui, kad visas kūnui yra panardinamus iki pat plaučių. Po tam tikro laiko, inkstai nuspręs, kad vanduo nebėra deficitas, ir atliks būtinus koregavimus, todėl padidės šlapinimasis. Tuo pačiu metu, organizmas sumažins druskos poreikį. Vadinasi, potraukis sūriems produktams taip pat sumažės. Tokia reakcija yra susijusi su vandens gamtinėmis šlapimo šalinimo savybėmis.

Jei jūs vartojate diuretikus, turėtumėte žinoti, kad vanduo yra gerokai galingesnis nei bet kuris preparatas, be jokių pašalinių efektų. Diuretikų vartojimą reiktų mažinti palaipsniui ir prižiūrint medikams. Kai tik inkstai nebeturi sunkumų, išskiriant normalų šlapimo kiekį, tai galima padidinti minimalų kasdienį vandens kiekį iki 6-8 stiklinių per dieną. Tai ženkliai sumažins naujų ligų atsiradimo riziką. Tačiau, siekiant visiškai panaikinti vandens stygiaus pasekmes organizmui ir atkurti vandens balansą, gali prireikti vienerių metų, o kartais ir daugiau.

Svarbi pastaba. Kai organizmas patiria vandens trūkumą, jis kaupia druskas, kad išvengtų vandens netekimo. Kai padidėja šlapinimasis dėl pagerėjusio vandens balanso, sukauptos druskų atsargos palaipsniui pašalinamos kartu su šlapimu. Jei bandome panaikinti vandens deficitą per greitai, ten, kur druskų sukaupta daugiausiai, gali atsirasti limfinė edema. (Limfinis sutinimas- A.V.)

(Druskos – tai mineralai, netirpioje formoje, organizme susidaro esant rūgščiai terpei. Geriant koralinį vandenį, gauname 70 mineralų joninėje – tirpioje, įsisavinamoje formoje. Koralinio vandens pH 7-9 – nesusidaro druskų kristalai. – A.V.)

Veido patinimas, patinimai akių ir sąnarių srityje reiškia, kad vandens deficito pašalinimas organizme vykdomas per greitai. Kai tinimai mažėja, galima padidinti vandens suvartojimą iki paros normų. Kuo daugiau vandens patenka į kūną, tuo didesnis druskų kiekis pašalinamas iš jo. Atsižvelgdami į tai, nepamirškite vartoti nerafinuotą druską - tai dietos dalis (geriant paprastą vandenį, be mineralų išplaunami organizmo mineralai – A.V.). Jei jaučiate raumenų spazmus, ypač naktį, labai panašūs į tai, ką jūsų kūnui trūksta druskos (arba jūs naudojate ne to tipo druską, kurios reikia.)

Vanduo, kaip druska, atlieka svarbų vaidmenį išlaikant vandens balansą organizme ir generuojant pakankamą hidroelektrinės energijos kiekį užtikrinant normalų ląstelių aktyvumą. Vandens gėrimas gali būti laikomas būtina terapija, nes organizme nėra nieko, kas nepriklausytų nuo vandens. Vandens sunaudojimas ir veiksnių, kurie atima organizmo energiją (stimuliatoriai) šalinimas, turėtų būti pirminiai gydymosi būdai. Daugeliu atvejų problema išnyksta savaime.

7 komentarai:

 1. Nepamineta svarbiausia!!! Vanduo pirmiausia turi buti svarus, kad ji naudoti organizmo valymui. Vandentiekio(taip pat ir sulinio) vanduo tam netinka.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vandens švarumo problemos net nemini autorius, kaip savaime suprantamo dalyko...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aciu labai gera ir idomi informacija...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Taip ir nesupratau kaip namų sąlygomis paruošti vandenį su koraliniu kalciu??? gal kas ka nors žinot?Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 5. Skaitykite čia: http://vanduolt.blogspot.com/2007/11/kaip-gerti-vanden.html

  AtsakytiPanaikinti
 6. pasiskaitykit knyga "Vanduo ir druska" ir joje rasoma, kad vanduo is krano kuo puikiausia tinka, as pati jau kelis menesius geriu vandeni ir pokyciai pastebimai matosi, juk tai nieko nekainuoja, tik reikia isgeri iki 2 litru vandens per diena. mano inkstu veikla sutrikusi, juose renkasi vandenys, perskaiciusi knyga pagalvojau, kokia nesamone, juk kiekviena ryta atsikeliu patinusiomis akimis ir rankomis, galvojau, kad per daug vandens vartoju, bet kaip pradejau isgerti po 2 litrus tai dingo visi mano patinimai. naudoju tik krano vandeni ir nusipirkau geros kokybiskos druskos ir ne joki koralini, man atrodo tai tik pinigu ismetimas.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ką reiškia , geros kokybės druska, o ar netinka paprasta rupi druska?

  AtsakytiPanaikinti