2007 m. lapkričio 1 d., ketvirtadienis

Kaip gerti vandenį?

Dieną pradėti nuo 1-2 stiklinių vandens. Valgyti galima po 30-45 minučių.Taip pat galima 30-45 minučių prieš visus valgius išgerti 1 stiklinę vandens. Pvz., prieš gaminant valgį, išgerti stiklinę. Kol valgis bus paruoštas, jau ir bus praėjęs tas laikas. Ypatingai svarbu koralinio vandens stiklinę prieš valgį gerti žmonėms su padidintu skrandžio sulčių rūgštingumu ir viršsvoriu.

Po valgio gali kilti noras atsigerti po kokių 45 minučių. Tuomet galima išgerti 1-2 gurkšnelius, bet didesnį kiekį patartina gerti ne anksčiau kaip po 1-1,5 ar net 2 valandų. Kuo suvalgytas maistas turi daugiau baltymų, tuo ilgiau negalima gerti didelio kiekio vandens, nes baltymai (mėsa, kiaušiniai, sūris) virškinami skrandyje ir išbūna ten iki 2 val. Jei gersime tuo metu šarminį vandenį, tiesiog praskiesime skrandžio sultis ir sutrikdysime virškinimo procesą. Jei valgomi vaisiai, gurkšnoti vandenį galima ir po 30 minučių, nes vaisiai, ypač saldūs, po kokiu 20-30 minučių jau būna žarnyne.

Tarp valgiu patartina pagurkšnoti vandenį kas kiek laiko nedideliais gurkšneliais

Einant miegoti irgi patartina išgerti stiklinę vandens, kad organizmas galetų naktį tęsti apsivalymo ir maistinių medžiagų įsisavinimo procesus, nes be gero vandens nevyksta geras medžiagų įsisavinimas ir toksinų šalinimas. (Per minutę pro inkstus prateka apie 1,5l kraujo, per para apie 2000l!) Jei šlapimo pūslė yra silpnesnė, kad nereikėtų naktį keltis, galima vandens išgerti 1 valandą priš miegą, kad dar prieš gulant būtų pašalintas skysčių perteklius arba išgėrus vandens suvalgyti kelis (2-3) grūdelius rupios nevalytos jūros druskos.

Mokantis labai gerai gerti vandenį, nes smegenų darbo pajėgumai priklauso nuo vandens kiekio. Smegenys - pats jautriausias vandens trūkumui organas (smegenys – 80% vanduo). Jei paskaitų metu žmogus gurkšnoja vandenį, jo smegenys geriau aprupinamos deguonimi, o tuo pačiu mažiau pasireiškia mieguistumas. Kuo vanduo šarmiškesnis - tuo daugiau jis prisotintas deguonimi. Jei kankina galvos skausmai, depresija, pirmoji pagalba - taip pat vanduo.

Per karščius ir sportuojant dėl sustiprėjusio prakaitavimo, sutirštėja kraujas - padidėja insultų, infarktų tikimybė. Tuo pačiu sumažėja jo takumas, mažiau pernešama deguonies, todėl apie vandens bei deguonies trūkumą smegenys signalizuoja nuovargiu, silpnumu. Išeitis - gerti daugiau koralinio vandens. :)

Vandens paruošimo variantai

Jei niekur dieną neeinate, į ąsotį ar stiklainį (geriausiai tamsaus ar neskaidraus stiklo) įpilti 1,5l vandens ir į jį įmesti 1 koralinio kalcio maišiuką. Po 5 minučių galima gerti. Jei manote, kad neišgersite tiek per dieną, kol organizmas vėl iš naujo pripras prašyti vandens, galima gerti nuo 1l vandens. Kai nėra laiko laukti 5 minutes, galima tiesiog pamaišyti vandenį. Dėmesio! Koralinio vandens negalima maišyti su metaliniais įrankiais. Tam tinka tik plastmasiniai, mediniai ar stikliniai įrankiai.

Jei žadate išeiti iš namų, nešiotis galima vandenį buteliuke nuo vandens. Jei išeinama visai dienai, galima iš karto paruošti 1,5 l vandens ir neštis su savimi. Jei išeinate tik pusei dienos, galite iš pradžių pasiruošti pusę porcijos: pvz, 0,5l vandens užpilti pusę miltelio (praplėšus popierinį maišiuką, suberti smėliuką). Grįžus, paruošti likusią pusę miltuko užpili dar 0,5 l (ar kiek mažiau) vandens ir pabaigti per vakarą gerti. Jei grįšite vėlai, tiesiog likusią koralo pusę galima užpilti stikline vandens ir po 5 minučių išgerti.

Jei jaučiami peršalimo simptomai, reikia užsipilti miltuką 1 stiklinę karšto vandens ir po minutėlės išgerti. Karštumas turi būti toks, kad būtų įmanoma gerti. Po valandos galima procedūrą pakartoti.

Jei šalta, sergant, geriau pasidaryti didesnės koncentracijos koralinį vandenį (užpilti koralų miltuką mažesniu kiekiu vandens, nei įprastai) ir prieš geriant, į koralinio vandens stiklinę, įsipilti karšto vandens. Sergant koralinio vandens galima įsipilti į žolelių arbatą.

Apsinuodijus patartina į burną susipilti visą koralo smėliuką ir užsigerti stikline šilto vandens. Tokiu atveju koralas veikia kaip sorbentas ir sugeria toksinus. Tuo pačiu susidaro nepalankios sąlygos bakterijų veisimuisi.

Vienos moters senelis į naminę samanę įsideda koralą ir tuomet ryte nebūna pagirių :) tiesiog koralas sugeria nuodus iš samanės. Ko tik žmonės neprisigalvoja :)

Dar vienas koralinio vandens gėrimo variantas:

kiekvieną rytą užpilti koralinį miltuką stikline karšto vandens ir po 5 minučių išgerti nevalgius. Po to imamas naujas koralas ir paruošiamas 1,5 l koralinio vandens, kuris geriamas dienos metu.

Koralo laikymas

Praplėštą foliją su miltukais reikia sandariai užsukti ir suveržti sąvaržėle, kad minimaliai sumažinti koralo sąveiką su aplinka ir drėgme. Jei laikomas koralas nesandariai, jis iš oro paima drėgmę ir mažėja jo antioksidacinės savybės. Jau paruoštą vandenį saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, laikyti toliau nuo elektromagnetinio spinduliavimo šaltinių (radijo, TV, kompiuterio). Paruoštą koralinį vandenį reiktų sugerti per dieną, kad neprarūgtų. Jei per dieną nepavyko sugerti, nakčiai geriau palikti šaldytuve. Indą, kuriame ruošiamas koralinis vanduo, reiktu reguliariai praplauti, kad neužsiveistų bakterijos ir vanduo nepradėtų rūgti.
Daiva Žilinskienė

11 komentarų:

 1. as tai nesuprantu kuo netinka is krano vanduo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. o as nesuprantu, kaip galima nesuprasti, kai yra tiek informacijos

   Panaikinti
  2. as nesuprantu, kaip galima nesuprasti, kai tiek info apie vandeni :))

   Panaikinti
  3. Netinka dėl to, kad tokio vandens negeria ląstelės, koks jis turi būti, paskaityti galima čia: http://vanduolt.blogspot.com/2007/07/vanduo.html

   Panaikinti
 2. Geriausiai mes suprantame kai kažką pabandome.
  Manau iš tiesų niekaip kitaip :)
  O jei rimtai reikia skaityti čia:
  http://vanduolt.blogspot.com/2009/03/vandens-savybes.html

  AtsakytiPanaikinti
 3. ir čia; http://vanduolt.blogspot.com/2007/07/vanduo.html

  AtsakytiPanaikinti
 4. As manau jog sveika taip pat gerti jonizuota sarmini vandeni, kuris savo savybemis prilygsta koraliniam vandeniui. Daugiau informacijos radau www.burbuliukas.lt

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. apie jonizuotą elektros pagalba vandenį skaitom čia ir mąstom:
   http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-26134/straipsnis?name=S-26134&l=2&p=1&utm_source=Susije_po_straipsniu&utm_medium=Vidine_navigacija&utm_campaign=Vidine_navigacija

   Panaikinti
 5. Geras yra tas vanduo is krano,ypac jei leisite nusistoveti per nakti,o ryte imesite citrinos.Galima vandeni is krano tiesiog uzsaldyti maistui skirtuose plastikiniuose induose ir veliau,atitirpinus,gerti puiku,minksta,strukturuota vandeni,apie kuri kalba koralininkai,tik gerokai pigiau)).Kiekvienas renkasi pagal norus,galimybes,supratima-reikia dometis daugiau viskuo ir maziau pasitiketi reklama.Beja,meluoja ne tik reklama,meluoja ir kai kurie suinteresuoti zmones,kuriems terupi pinigai,o ne Jusu sveikata...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Jūs galit gerti vandenį, iš ten kur norite...
  Užšaldžius-atšildžius jūs tiesiog nutrinat blogą informaciją, deja geros struktūros, juolab iš plastikinio butelio - negausite.
  Aš gersiu ir rekomenduosiu tik geriausia ;)

  Anoniminis komentaras po dienos kitos bus ištrintas - nebent "įsivardinsit"

  AtsakytiPanaikinti
 7. o kur gauto to koralo?
  aidasass@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti